RSS

>Twine Sunumum

05 Apr

>Herkese Merhabalar;

Bu dönem aldığım seçmeli derslerden çok memnun olduğumu söylemem gerekiyor :). Aldığım teknik seçmeli ders olan Ontoloji Mühendisliği ‘nde vize yerine geçecek olan sunumumu bugün yapmış bulunmaktayım. Beklediğimden daha eğlenceli geçtiğini söylemeliyim. Dersi alan herkes bu adresteki 10 semantic web uygulamasından birini araştırıp teknolojisi hakkında sunum yaptı. Bana düşen ise içlerindeki tek semantic network olan Twine ‘dı. Çok yararlı şeyler öğrendiğimi söylemeliyim özellikle Web 2.0 ‘dan Web 3.0 ‘a geçişi ve sosyal uygulamaların bundan nasıl etkilendiğini anlatmaya çalıştım. Ve Twine ‘ın nasıl kullanıldığına ne olduğuna neler ürettiğine değinmeye çalıştım. Diğer arkadaşlarımın sunumları da çok eğlenceli ve çok bilgilendiriciydi. 🙂 Hepsini tebrik ediyorum.

Not : Semantic web ucundan, kıyısından ya da sadece uzaktan bakan birisini bile etkileyebilecek bir konu bence araştırmadan geçmeyin 🙂

Herkese bol “anlamlı” günler 🙂

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on April 5, 2010 in Semantic Web, Sunum, Twine

 

One response to “>Twine Sunumum

  1. okan bursa

    April 5, 2010 at 20:46

    >Twine altyapı olarak düzgün hazırlanmış güzel bir semantic social network. Bu açıdan özellikle bizim gibi anlamsal web üzerine çalışanlara ilham veriyor. Social networking de gelecek bu konularda ancak geliştirilen teknolojilerin "uygulanabilirliği" ve "kullanılabilirliğinin" iyi belirlenmesi gerekiyor. İyi bir sınıflandırma için mükemmel bir ortam oluşturan ontolojiler, uygulamalar bazında henüz o yeterlilikte değil. http://efe.ege.edu.tr/~bursa/Docs/UnreasonableEffectivenessOfData.pdfBuradaki pdf i inceleyin size bu konuda önemli şeyler söyleyecek.

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: